7 C
Скопје

Tag : ниво

Вести Свет Слајдер

За првпат по распадот на СССР: Британците го креваат нивото на нуклеарен арсенал, Русите со осуда

Слободен печат
Официјална Москва денеска ја осуди одлуката на Велика Британија за зголемување на нивото на нуклеарниот арсенал, прва таква од Лондон по распадот на СССР. –...
Вести Македонија Слајдер

Врнежите од дожд и снег ја полнат акумулацијата: Нивото на езерото Козјак порасна за два метра

Слободен печат
Врнежите од дожд во текот на јануари и февруари и снегот кој наврна во изминатиот викенд, овозможија нивото на езерото Козјак да порасне за два...
Вести Македонија

УХМР: Нивоата на езерата непроменети, пад на водостојот на реките

Слободен печат
Нивоата на Охридското, на Преспанското и на Дојранското Езеро се исти како вчера, покажуваат последните мерења од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Водостојот на Преспанското...
Вести Македонија

Градоначалникот на Ресен, Гошаревски на Фејсбук: Нивото на Преспанското Езеро е зголемено за 14 сантиметри

Слободен печат
Од почетокот на 2021 година, нивото на Преспанско Езеро е зголемено за 14 сантиметри и сега е на ниво 842.36 см.. Веста за зголемување на...
Вести Македонија Слајдер

Трикратно поголемо ниво, но засега нема излевање: Вардар кај Велес „нарасна“ 150 сантиметри

Слободен печат
Интензивните и непрекинати врнежи од дожд во изминатите неколку дена го зголемија нивото на реката Вардар во Велес за повеќе од трипати. – Ако на...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: 11 примери дека Швеѓаните се на некое сосема друго ниво од животот

Слободен печат
Во оваа земја, полна со богата историја, владее ведрината, убавиот живот и редот буквално за се. Овде се е добро смислено и направено со цел...
Вести Македонија

Намален водостојот на Дојранското Езеро

Слободен печат
Водостојот на Дојранското Езеро е понизок за еден сантиметар во однос на вчера, покажуваат последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Сепак, нивото...
Вести Свет

Белгија останува на исто ниво на тревога и покрај синоќешниот терористички напад во Виена

Слободен печат
Властите во Брисел сметаат дека терористички напад, како синоќешниот во Виена, е малку веројатен во Белгија и не го менуваат националното ниво на тревога. Нивото...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајката на Лејди Гага напиша книга, пејачката со гордост ја промовираше (ФОТО)

Слободен печат
Леди Гага важи за една од најпопуларните пејачки на светско ниво, а многупати низ различни интервјуа посочила дека мајка ѝ е нејзината најголема поддршка во...
Вести Свет

Студија: Нема спас за мразот на Гренланд

Слободен печат
– Мразот на Гренланд се стопи до точка од која нема враќање, а напорите за забавување на глобалното затоплување нема да го спасат од распаѓање,...