17.8 C
Скопје

Tag : незаконски

Вести Некатегоризирано Слајдер

Министерот за здравство во оставка: Руската вакцина засега нема да се порачува во Бугарија бидејќи е незаконски

Слободен печат
Министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов на средбата со примерот Бојко Борисов изјави дека одлуката за почеток на преговори за набавка на руска вакцина...
Хроника

Прилепчанец незаконски чувал ловна пушка

Полицијатаго уапси А.Ј.(26) од прилепското село Саждево, поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Детектив на британскиот таблоид „The Sun“ со години ја следел Меган Маркл

Слободен печат
Британскиот таблоид „The Sun“ изнајмил приватен детектив кој 24 часа ќе ја следи Меган Маркл и нејзиното семејство, уште во 2016 година, кога се дозна...
Вести Свет

Белгиски суд донесе одлука дека носењето маска на јавно место е неуставно

Слободен печат
Основниот суд во Брисел пресуди дека обврската да се носи маска на јавно место како противепидемиска мерка е неуставна. Ова го објавија белгиските медиуми со образложение...
Вести Економија

Грција им должи милијарди евра на пензионерите поради незаконски кратења на пензиите

Слободен печат
Поради незаконски намалувања на пензиите за време на финансиската криза во земјата сега Грција се соочува со пресуда во која се вели дека ќе мора...
Вести Македонија Слајдер

МВР незаконски земала и чувала ДНК материјал, пресуди судот во Стразбург

МИА Агенција
Европскиот суд за човекови права вчера донесе пресуда со која се утврди дека начинот на кој полицијата собира, обработува и чува ДНК материјал не е...
Хроника

Директорка незаконски потрошила 722.669 евра

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против М.С. кој е сопственик и управител на правниот субјект „Фимал Ком“ ДООЕЛ...