Tag : непочитување

Вести Регион

Атина: Затворена плажа и барови поради непочитување на протоколите за работа

Слободен печат
Поради непочитувањето на здравствените протоколи и мерките, организирана плажа и три барови на плажа во близина на Атина се затворени во последните 15 дена, а...
Хроника

Скопјанец казнет со 2.000 евра за непочитување на самоизолација

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице кое не постапило согласно издаденото Решение за задолжителна самоизолација. Против обвинетиот пред надлежен суд е поднесен...
Вести Македонија

Петмина обвинети за непочитување на полицискиот час во Велес​

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство во Велес до Основен суд Велес поднесе предлози за издавање казнени налози за пет лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување...
Хроника

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Ресен поднесе против три лица од Ресен предлози за издавање казнени налози за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СКАНДАЛОЗНО Не седат во самоизолација и заразуваат нови луѓе со Ковид-19

Мирослава Бурнс
Со непочитување на изолацијата заразените со коронавирус заразуваат нови луѓе, рече во одговор на прашање на ,,Слободен печат” министерот за здравство Венко Филипче. Прашањето се...
Вести Македонија

МВР: 20 лица не го почитувале полицискиот час

Слободен печат
Вјупно дваесет лица во земјава изминатото деноноќие не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 17 лица, а за останатите се земени податоци...
Вести Македонија Слајдер

Вкупно 52 лица не го почитувале полицискиот час во изминатото деноноќие

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие, по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 52 лица не ја почитувале забраната...
Вести Македонија Слајдер

Приведени 49 лица за непочитување на забраната за движење

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие евидентирано е дека на ниво на целата држава 64 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се...
Хроника

Приведени 37 лица за непочитување на забраната за движење

МИА Агенција
Вкупно 42 лица на ниво на целата држава  изминатото деноноќие не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 37 лица, а за останатите се...
Вести Хроника

Парични казни за шест лица од Штип кои не го почитувале полицискиот час

Слободен печат
Oсновното јавно обвинителство Штип поднесе предлози за издавање казнени налози против шест лица кои непочитувајќи ја Одлуката за забрана и посебен режим за движење на...