Tag : недостатоци

Вести Свет Слајдер

САД против ИРАН: Предностите и слабостите на двете воени сили

Слободен печат
Убиството на генералот Касем Сулејмани, вториот најмоќен човек во Иран, по наредба на американскиот претседател Доналд Трамп доведе до ескалација на веќе затегнатите односи меѓу...