Петтата сезона на „Круна“ неизвесна: Никој не сака да го глуми принцот

Петтата сезона на една од најуспешните серии на Нетфликс „Круна (The Crown)“ се најде под знак прашалник поради небична причина. Креаторите на серијата „Круна“, која го прикажува животот на британското кралско семејство, неодамна се соочени со проблеми при барањето на актер кој би го толкувал ликот на принцот Ендру во неговите 30-ти и рани 40-ти …

Петтата сезона на „Круна“ неизвесна: Никој не сака да го глуми принцот Read More »