4 C
Скопје

Tag : наумче мојсовски

Останатo Спорт

Одложено Отвореното национално првенство, АМС ќе ги средува состојбите во пливањето

Зоран Спасоски
Отвореното национално првенство во пливање кое требаше да се одржи од 12-14 февруари (петок-недела) е одложено поради пандемијата на коронавирусот и новиот британски сој кој...
Ракомет Спорт

Мојсовски: Сугестија од АМС, што повеќе да има застапеност на жените во УО на РФМ!

Слободен печат
Во текот на денешното редовно Изборно собрание на Ракометната федерација на Македонија беа споделени и предлози, сугестии.. Една од нив дојде од Агенцијата за млади...
Спорт Фудбал

Сејдини до Мојсовски: Треба да се срамиме од начинот на кој постапуваат одредени наши институции!

Слободен печат
Ви го пренесуваме интегралниот текст од обраќањето на претседателот на Фудбалска федерација на Македонија на прес – конференцијата по повод известувањето од Агенцијата за млади...
Спорт Фудбал

АМС повторно влезе во судар со ФФМ неколку месеци пред годишното собрание

Слободен печат
Новиот директор на АМС, Наумче Мојсовски, го продолжи тоа што наговиот претходник Дарко Каевски го започна, да инсистира на средување на работите во ФФМ на...
Останатo Спорт

Одбојкарите бараат идентична премија како и фудбалерите

Слободен печат
Претседателот на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски заедно со репрезентативците Ристо Николов и Владо Митев денеска беа примени од директорот на Агенцијата за млади...
Останатo Спорт

Наумче Мојсовски доби позитивен тест на ковид-19

Слободен печат
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски преку социјалните мрежи објави дека е позитивен на коронавирусот. Поранешниот екс ракометен репрезентативец апелираше до граѓаните...
Останатo Спорт

Георгиевски за олимписка виза ќе се бори во Софија

Слободен печат
После освоеното сребро на Европското првенство во таеквондо, денеска директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски имаше средба со Дејан Георгиевски. Мојсовски го...
Останатo Спорт

Мојсовски и официјално нов директор на АМС

Слободен печат
Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Наумче Мојосвски, од денеска и официјално е новиот директор на Агенцијата за Млади и Спорт. Името на Мојсовски подолго време се...
Ракомет Спорт

„Дрим-тимот“ на Македонија од 2000 година: Борко, Лазаров, Мојсовски..(ФОТО)

Слободен печат
Данскиот ракометар Расмус Бојсен, активен играч на Елверум, го сподели неговиот „дрим-тимот“ на Македонија од 2000 година. Во изборот земени се во предвид влијанието во...