20.8 C
Скопје

Tag : напуштено бебе

Вести Живот Магазин Свет Семејство Слајдер

ФОТО | Мајките што не можат да се грижат за бебињата може да ги остават тука: Белгија одобри поштенски сандачиња за напуштени новороденчиња

СП.
Колкупати досега сме чуле дека новороденче било оставено на улица, покрај контејнер и дека починало затоа што никој не го нашол на време… Со цел...
Вести Свет

НАПУШТЕНО БЕБЕ НА ПРАГ НА КУЌА: Пораката од мајката ја открива МОРНИЧАВАТА ПРИЧИНА

Слободен печат
Законите во Флорида дозволуваат мајка да го напушти детето и да го остави во болница, за оттаму одговорните служби да го преземат случајот...
Вести Македонија

Кривична за мајката – бебето на посвојување!

Мими Шушлеска Петкова
Малолетната мајка која го остави новороденото бебе во парк во Топанско Поле ќе добие кривична пријава за напуштање на немоќно дете, информира полицијата. Мајката беше...