2 C
Скопје

Tag : намаз

Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Макало од ореви (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Божиќните пости кои траат 40 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го...
Забава Магазин

Мачкајте го колку сакате, зашто ги топи калориите! Одлично „оди“ со месо и зеленчук, а со протеински леб е супер вечера!

Слободен печат
Богат вкус, едноставна подготовка и ниска калорична вредност – овие карактеристики му осигураа на хумусот статус на намаз што се обожава низ светот. Диликатесот, карактеристичен...
Еспресо Храна

Песто коријандер, за мерак, здравје и детоксикација

Слободен печат
Коријандерот, познат и како кинески магдонос, специфичен по силниот вкус и мирис, е еден од најдобрите чистачи на организмот и окрепнувач. Лековитите својства на оваа...