-6 C
Скопје

Tag : налог

Вести Свет

За шест часа привлече околу 400.000 следбеници: Бајден доби официјален претседателски профил на Твитер

Слободен печат
Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден го доби својот официјален претседателски профил на Твитер, но беше принуден да го активира со нула следбеници. Кампањата на...
Вести Свет

Директорот на Твитер: Одлуката за блокада на налогот на Трамп е опасен преседан, но е исправна

Слободен печат
Извршниот директор на Твитер, Џек Дорси оцени дека забраната за американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа по минатонеделното насилство во „Капитол“ е опасен...
Вести Свет

По примопредавање на функцијата во Белата куќа: Трамп ќе остане без привилегиите на Твитер

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп ќе остане без својот „посебен третман” на социјалната мрежа Твитер на 20 јануари по преземање на функцијата на Џозеф Бајден.  Американската...
Вести Свет

Твитер и го суспендираше профилот на унгарската Влада

Слободен печат
Унгарската Влада тврди дека без никакво појаснување Твитер им го суспендирал официјалниот налог на таа социјална мрежа. „Се чини дека дојде овој нов доблесен свет,...
Вести Свет

Трамп потпиша налог со кој се спречува зголемување на цените на прозиводите и нивно складирање

Слободен печат
Портпаролката на Белата куќа, Стафани Гришам синоќа изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп синоќа потпиша налог со кој се спречува трупање артикли и зголемување на...
Вести Регион

Стефановиќ: Вучиќ е прислушкуван 13 години!

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ изјави дека Александар Вучиќ во континуитет бил преслушкуван 13 години без никаков налог од судот. Тој рече дека Вучиќ...
Хроника

СКОПЈАНИ ПРОДОЛЖУВААТ СО СООБРАЌАЈНАТА НЕКУЛТУРА: Изречени над 230 казни

Слободен печат
Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 18.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината...