Tag : Наке Чулев

Вести Македонија Слајдер

Директорот на БЈБ Тасевски побара полицијата да биде ослободена од партиската политика

Слободен печат
Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски денеска ги отфрли обвинувања, кои на негова сметка беа упатени од страна на министерот за внатрешни работи...
Вести Македонија

Делчев од НСП ги повикува Чулев и Спасовски да го решат проблемот за барањето награди за полицајците (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на Независниот полициски синдикат (НСП) Гоце Делчев реагира на јавната набавка на 600 ремени во Министерството за внатрешни работи и упатува забелешки до министерот...
Вести Македонија

Обвинувањата на НСП за висината на сумата за ремените е неточна информација, тврди Чулев

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев коментирајќи ги денешните обвинувања од Независниот синдикат на полицијата дека биле набавени 600 ремени за сума од 300 илјади...
Вести Македонија

Чулев: Во наредниот период ќе објавуваме информации за одредени носители на јавни функции

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период Министерсвото ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и носители...
Вести Македонија Слајдер

Чулев: СВР Охрид работи на идентификација на лицата кои учествуваа на Литијата и се поднесуваат соодветни кривични пријави

Слободен печат
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вели дека ѝ натаму се работи на идентификација на лицата кои учествувале на литијата во Струга и ги...
Вести Македонија

Чулев: МВР ќе обелодени истраги против носители на јавни функции кои го злоупотребиле системот

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во следниот период ќе објави случаи на организиран криминал и корупција во кои се инволвирани и сегашни функционери за кои Министерството...
Вести Македонија

Чулев најтешко го доживувал моментот кога одредени колеги од Владата и од МВР ја злоупотребувале полицијата за остварување на „одредени политички цели“

Слободен печат
Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на Владата поврзани со спречување на заразата од КОВИД-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во...
Вести Македонија Слајдер

Ако е автентична снимката од „орото“ во Чаир ќе има санкции, најави Чулев

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку Фејсбук напомена дека намалување на бројот на заразени од вирусот Covid19 е возможно само доколку граѓаните се дисциплинирани...
Вести Македонија Слајдер

Чулев тврди дека вработувањето во Агенција за разузнавање е по пропис

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вели дека лицето А.С. има право да биде вработено во МВР, откако Либертас објави дека истото лице го барале...
Вести Македонија

Чулев: Петнаесет илјади денари не се некоја голема сума, но многу ќе значи за полициските службеници

Слободен печат
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска во Струмица информираше дека поголем број припадници на МВР и на Армијата во Охрид се во изолација,...