4 C
Скопје

Tag : најголемата

Вести Свет Слајдер

Светот во 2020 година фатен во канџите на Ковид-19 – најголемата здравствена криза

МИА Агенција
Пандемија со Ковид-19, најголемата зараза во епидемиски размери, повеќе милиони заболени и починати, а здравствените системи во својата најголема битка за спасување човечки животи….Тоа ја...
Забава Магазин Магазин слајдер

Наскоро ќе биде готова – Се создава најголемата слика на платно во светот, голема колку две фудбалски игралишта (ФОТО)

Слободен печат
Британскиот уметник Сача Џафри веќе седум месеци во хотел во Дубаи работи на слика на платно со големина од две фудбалски игралишта, со желба да...