ФОТО: Ќерката на Бил Гејтс го кажа судбоносното „да“

Најстарата ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, 25-годишната Џенифер Гејтс зачекори до олтарот да го каже судбоносното „да“ на нејзиното долгогодишнмо момче, 30-годишниот Најел Насат. Малата интимна церемонија според муслимански обичаи се одржа во петокот на имотот на Гејтс во Северен Салем, Њујорк. Приемот се одржа на истата локација ден потоа во присуство на 300 …

ФОТО: Ќерката на Бил Гејтс го кажа судбоносното „да“ Read More »