12.8 C
Скопје

Tag : најдобар дефанзивец

Кошарка Спорт

Руди Гобер е најдобар дефанзивец во НБА

Слободен печат
Центарот на Јута џез, Руди Гобер е избран за најдобар одбранбен играч во НБА лигата за оваа сезона. Ова е трето вакво признание за одличниот...
Спорт Фудбал

Меси и Кристијано Роналдо за прв пат по девет години ќе останат без награди од ЛШ

Слободен печат
УЕФА традиционално ги избира најдобриот голман, дефанзивец, играч од средниот ред и напаѓач како и најдобриот играч за изминатата сезона во Лигата на шампионите. Во...