18.8 C
Скопје

Tag : најдено

Хроника

Мостарска мистеријата: Чие е телото најдено пред 10 години?

Обвинителството во БиХ и полицијата веќе една деценија ја истражуваат причината за смртта на мистериозниот маж чие тело е пронајдено во мај 2011 година. Телото...
Хроника

Пожар во куќа во струмичко Добрејци, едно лице најдено во безсознание

МИА Агенција
Во куќа во селото Добрејци утрово околу 7 часот избувнал пожар во кој по пребарувањето е најдено едно лице во бесознание поради густиот чад. –...
Регион

Трагедија во Крагујевац: Изгорено тело најдено во напуштена куќа

Засега непознато лице загина во пожарот, што се случи вчера попладне во улицата Кајмакчаланска во населбата Бресница, во Крагуевац. Полицијата потврди дека е пронајдено јагленосано...
Хроника

Во поток најдено тело на седумгодишно дете

Вчера во 18 часот во полициската станица во Арачиново е пријавено дека околу 11 часот во село Грушино од домот се оддалечил седумгодишниот Ш.Р.. Во...