21.8 C
Скопје

Tag : Н1

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заев за Н1: Денес граѓаните знаат колку вода или кафе испиле премиерот или министерот

Слободен печат
Во вечерашното интервју за српската Н1 телевизија премиерот Зоран Заев истакна дека Република Северна Македонија сериозно се бори против корупцијата која изминатите години беше нотирана...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заев за Н1: Македонските граници останаа отворени – вчера српски граѓани од Ниш дојдоа на шопинг во Сити мол

Слободен печат
Зборувајќи за добрососедските односи со Србија, премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за емисијата Пресинг на Н1, истакна дека границите со северниот сосед останале отворени...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Заев за Н1: Медиумите во Македонија се критички настроени кон владата, треба да ги почитуваме новинарите и кога не боли

Слободен печат
Често изложен на напади од нашите медиуми, телевизии и портали. Се трудам да учам од нив ако имам грешки, рече вечерва во интервју за емисијата...
Вести Македонија Слајдер

Заев за Н1: Парламентарното мнозинство е стабилно, а опозицијата блокира важни економски закони

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за српската телевизија Н1 се осврна на блокадата во работата на парламентот откако денеска поради тројца пратеници позитивни на...
Вести Регион Слајдер

Прваче од БиХ до новинарка: Стави ја маската на нос, не сакам да се заразам! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новата учебна година започна во сараевскиот кантон во БиХ, а новинарката на телевизијата „Н1“ разговарала со едно прваче токму на оваа тема, од кое сепак...