Tag : моќ

Вести Економија

Пад на куповната моќ на граѓаните во јуни, цените на мало пораснаа

Слободен печат
Трошоците на живот и цените на мало во јуни во однос на мај годинава се зголемени за 0,8 отсто, додека споредено со јуни лани бележат...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Пред нив сите препреки се рушат: Ова се 4-те најмоќни знаци во зодијакот!

Слободен Печат
Овенот, Скорпијата, Ракот и Лавот се 4-те најмоќни знаци во зодијакот. Еве што ги издвојува од останатите и што им дава сила: ОВЕН Оние кои...
Вести Економија

Екс претседателка на ФЕД прогнозира шокантен пад на американската економија

Слободен печат
Пандемијата од корона вирусот ќе нанесе огромни штети врз американската економија во престојните неколку месеци, вели поранешната претседателка на американските Федерални резерви (ФЕД) Џенет Јелен....
Останатo Спорт

МОК: Здравјето во прв план, ја поддржуваме одлуката за одложување на Игрите!

Слободен печат
Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради епидемијата на коронавирусот, а до последен момент не се знаеше што ќе биде со Летните олимписки игри во...
Останатo Спорт

ОФИЦИЈАЛНО: Одложени се Летните олимписки игри во Токио!

Слободен печат
Олимписките игри во Токио (32 по ред) дефинитивно се одложени, откако Меѓународниот олимписки комитет (МОК) го прифати предлогот на јапонскиот премиер Шинзо Абе да се...
Забава Магазин

Ова го може само бадемот: Погледнете што ќе се случи ако го конзумирате секој ден!

Слободен печат
Штити од срцев удар и го намалува холестеролот Научниците велат дека ако би замениле некои од нездравите, заситени масти од месо и млеко со бадеми,...
Вести Економија

Потпишани договори за изградба на 11 фотоволтаични електрани на државно земјиште

Слободен печат
Договори со 11 инвеститори за изградба на фотоволтаични електрани со вкупна инсталирана моќ од 35 мегавати на државно земјиште, на локациии во Македонски Брод и...
Останатo Спорт

ИОК: Законот за спорт да се усвои најдоцна до мај 2020!

Слободен печат
Македонскиот олимписки комитет информира дека на ден 13 ноември 2019 година во Лозана, во седиштето на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) се одржа средба на која...
Еспресо Мода

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Слободен печат
Експертите откриваат кои бои секој аутфит можат да го направат луксузен и поскап. Постојат некои тонови кои сами по себе асоцираат на моќ и луксуз,...
Останатo Спорт

Претседателот на МОК да закаже Вонредно собрание во рок од 30 дена

МИА Агенција
Иницијативниот одбор за уредување на односите во Македонскиот олимписки комитет (МОК), на денешната прес конференција го повика претседателот Васил Тупурковски да свика Вонредно собрание на...