Tag : моќ

Останатo Спорт

МОК: Здравјето во прв план, ја поддржуваме одлуката за одложување на Игрите!

Слободен печат
Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради епидемијата на коронавирусот, а до последен момент не се знаеше што ќе биде со Летните олимписки игри во...
Останатo Спорт

ОФИЦИЈАЛНО: Одложени се Летните олимписки игри во Токио!

Слободен печат
Олимписките игри во Токио (32 по ред) дефинитивно се одложени, откако Меѓународниот олимписки комитет (МОК) го прифати предлогот на јапонскиот премиер Шинзо Абе да се...
Забава Магазин

Ова го може само бадемот: Погледнете што ќе се случи ако го конзумирате секој ден!

Слободен печат
Штити од срцев удар и го намалува холестеролот Научниците велат дека ако би замениле некои од нездравите, заситени масти од месо и млеко со бадеми,...
Вести Економија

Потпишани договори за изградба на 11 фотоволтаични електрани на државно земјиште

Слободен печат
Договори со 11 инвеститори за изградба на фотоволтаични електрани со вкупна инсталирана моќ од 35 мегавати на државно земјиште, на локациии во Македонски Брод и...
Останатo Спорт

ИОК: Законот за спорт да се усвои најдоцна до мај 2020!

Слободен печат
Македонскиот олимписки комитет информира дека на ден 13 ноември 2019 година во Лозана, во седиштето на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) се одржа средба на која...
Еспресо Мода

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Слободен печат
Експертите откриваат кои бои секој аутфит можат да го направат луксузен и поскап. Постојат некои тонови кои сами по себе асоцираат на моќ и луксуз,...
Останатo Спорт

Претседателот на МОК да закаже Вонредно собрание во рок од 30 дена

МИА Агенција
Иницијативниот одбор за уредување на односите во Македонскиот олимписки комитет (МОК), на денешната прес конференција го повика претседателот Васил Тупурковски да свика Вонредно собрание на...
Останатo Спорт

Каевски: Не смееме да ги заборавиме спортистите

Зоран Спасоски
Спортот пред десетина дена доживеа потрес откако од Македонскиот олимписки комитет (МОК) алармантно објави дека се заканува „суспензија“ на спортот во нашата држава. Причината за...
Останатo Спорт

До кога институциите во државата ќе го толерираат хаосот на Маленко?

Фидан Коминовски
Денеска прес конференција одржа Националната пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев кој уште еднаш потврди дека годинава на 24 април поради незадоволството од работата...
Здравје Магазин

Тиква­та има моќ да го ре­ге­не­ри­ра це­ли­от ор­га­ни­зам

Слободен печат
Поч­ну­ва се­зо­на­та на тиквата. Овој плод мо­же да се ја­де на раз­лич­ни на­чини, за­пе­чен во рерна, пе­чен со мед и оре­ви или пак са­мо со...