Tag : млад фудбалер

Спорт Фудбал

Де Лихт е најголемиот фудбалски талент за 2019 година! (ФОТО)

Слободен печат
Одбранбениот играч на Јувентус, Матијс де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер на светот. Холандскиот дефанзивец имаше неверојатна сезона со Ајакс, а благодарение на...