Tag : министерство за животна средина и просторно планирање

Вести Македонија Скопје Слајдер

Aктивисти на „Fridays For Future“ од Скопје беа задржани од полицијата во Министерството за животна средина (ФОТО)

В. Т.
Попладнево активисти на скопскиот органок при глобалното движење за климатска правда „Fridays For Future“ организираа нова герила акција, овој пат пред Министерството за животна средина...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Не се само линданот и метил акрилатот, од ОХИС не демнат и други опасности

Во Скопје не се дише. Колку од автомобилите и од оџаците, толку и од индустиските погони. А како тоа да не беше доволно, деновиве не...
Вести Скопје

Мерната станица за воздух во Центар една недела неактивна (ФОТО)

Алек Стојковски
Мерната станица во Скопје – Центар на Министерството за животна средина и просторно планирање целосно откажа. Од 30 јули, станицата веќе не покажува податоци за...