9 C
Скопје

Tag : милена радуловиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Се чека обвинението за Мирослав Мика Алексиќ: Oсум силувања и единаесет случаи на сексуално вознемирување

Слободен печат
Адвокатот Југослав Тинтор потврди дека Вишото јавно обвинителство во Белград треба да покрене обвинение до крајот на неделава против наставникот по глума Мирослав Мика Алексиќ,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред два месеци ја бранеше Радуловиќ: Лечиќ денес рамо до рамо со неговиот колега Мика Алексиќ

Слободен Печат
Неодамна кога актерката Милена Радуловиќ го обвини предаторот и професор по глума Мирослав Мика Алексиќ за сексулано злоставување, а потоа се појавија уште многу жени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Милена Радуловиќ со поддршка за Даниела Штајнфелд: Лечиќ чека покана од обвинителството

Слободен печат
Актерката Милена Радуловиќ објави јавна поддршка на својот инстаграм – профил во врска со случајот на нејзината колешка Даниела Штајнфелд, која во Вишото јавно обвинителство...
Вести Регион Слајдер

Високиот суд го продолжи притворот за професорот Алексиќ, обвинет за силување во училиште за глума

Слободен печат
Денес судијата за претходната постапка на Високиот суд во Белград донесе одлука за продолжување на мерката притвор на професорот Мирослав Алексиќ до 30 дена. Мирослав...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Милена Радуловиќ со нова шокантна исповед: Се мразев себеси

Слободен Печат
Исповедта на младата српска актерка Милена Радуловиќ го шокираше целиот Балкан. Во потресната исповед таа откри дека претрпела сексуално злоставување и вознемирување од нејзиниот учител...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат
Александра Радуловиќ, мајката на актерката Милена Радуловиќ, која го обвини за силувањето славниот учител по глума Мирослав Мика Алексиќ, објави порака на својот инстаграм –...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Бајага за песната која сите ја поврзуваат со Милена Радуловиќ: „Ја напишав пред една година, не сум пророк“

Слободен печат
Актерката Милена Радуловиќ наиде на огромна поддршка од јавноста, откако во својата исповед соопшти дека ја силувал професорот по глума Мирослав Алексиќ, кога имала 17...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бајага напиша химна на храброста: Ѝ ја посвети „Не си сама“ на Милена Радуловиќ

Слободен печат
Исповедта на младата и перспективна глумица Милена Радуловиќ ја потресе јавноста. И додека бројот на жрртвите се зголемува, многу колеги на Милена и на Ива,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Српски психолог открива зошто Милена Радуловиќ се смее на фотографијата со Мика Алексиќ

Слободен печат
Изминативе денови цела Србија е вознемирена поради скандалот со сериското силување во училиштето за глума „Ствар срца“. Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Актерката Милена Радуловиќ со потресно сведочење во судот: Мика ме силуваше додека другите деца беа покрај нас

Слободен печат
Актерката Милена Радолувиќ (24) во Вишото обвинителство во Белград пет часа зборуваше за ужасната сексуална злоупотреба низ која поминала како жртва на Мирослав Мика Алексиќ,...