• милан илиевски

Атхе Мазари е новиот крилен напаѓач на ФК Работнички

Крилниот напаѓач Атхе Мазари е нов фудбалер на Работнички. Тој потпиша двегодишен договор со клубот и му се приклучува на тимот на Милан Илиевски. Мазари доаѓа од редовите на Победа и треба да ја засили конкуренцијата во напаѓачкиот дел од составот. Во првиот дел од сезоната одигра 16 натпревари во дресот на Победа и постигна …

Атхе Мазари е новиот крилен напаѓач на ФК Работнички Read More »