Tag : ментално здравје

Еспресо Шоу биз

Тажни фотографии од Бритни Спирс! Пејачката фатена како излегува од болница, а само да видите како е облечена! (ФОТО)

Слободен печат
Славната Бритни Спирс (38) веќе 12 години води борба со своето ментално здравје, а дека и понатаму не е се во ред покажуваат и новите...
Еспресо Жена Мода Убавина Шоу биз

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Слободен печат
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
Еспресо Здравје

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: 4 сигнали дека веќе анксиозноста зема силен замав

Слободен печат
Анксиозноста е чувство на интензивен страв, грижа или преголема загриженост за нешто што е во ваша контрола или надвор од неа. Сосема е нормално одвреме-навреме...
Еспресо Шоу биз

НЕОБИЧНА СОРАБОТКА: Еве во каков заеднички проект се вклучени Опра и принцот Хари

Слободен печат
Принцот Хари за 2020 година најави необичен и возбудлив проект во кој тој ќе соработува со познатата Опра Винфри. Веста за нивната соработка ја објавил...
Еспресо Шоу биз

Бритни Спирс се пријави во ментална болница

Слободен печат
Веста дека Бритни е сместена во институција за ментално здравје ги шокираше нејзините фанови низ целиот свет. Минатата недела таа самата се пријавила во ваква...