23.8 C
Скопје

Tag : мелинда гејтс

Магазин Магазин слајдер Сцена

Продолжува сагата за разводот на Бил Гејтс и Мелинда: Соработниците со нови детали за аферите

Слободен Печат
Бил Гејтс доаѓал на работа во Мерцедес, а си одел во златно-кафено Порше… До работа го возел неговиот асистент, тврдат соработници блиски до Гејтс кои...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Бил и Мелинда Гејтс: Кој ќе ја добие велелепната куќа вредна 43 милиони долари по разводот?

Слободен Печат
Основачот на „Мајкрософт“ и еден од најбогатите луѓе на светот Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда, пред точно една година потрошија 43 милиони долари на...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат
Светот е изненаден од разводот на Бил и Мелинда Гејтс, а во медиумите се објавуваат непознати детали од нивниот однос. Според последните наводи, брачната двојка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

За разводот на Мелинда и Бил Гејтс се огласи и нивната ќерка Џенифер: Ова беше предизвик за целото наше семејство

Слободен Печат
Веста дека Мелинда и Бил Гејтс се разведуваат по 27 години брак ја шокираше јавноста, најмногу затоа што немаше индиции дека нешто не е во...