-2.4 C
Скопје

Tag : медицински тим

Вести Македонија

Во Вила Водно пред пат за Норвешка и Авганистан: Медицински тим во мисијата „Одлучна поддршка” на средба со Пендаровски

Слободен печат
Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска го прими шестчлениот медицински тим од јавното и военото здравство што ќе замине во мировната мисија „Одлучна поддршка” во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Зекири: Не би посакал никому да го помине она што јас го поминав со моето семејство (ВИДЕО)

Слободен печат
Не знам што да кажам за оние кои велат дека вирусот не постои. Ситуацијата со вирусот е крајно сериозна и не би посакал никому да...
Вести Свет

Поради коронавирусот радикални исламисти нападнаа лекари со камења, полицијата едвај ги спаси (ВИДЕО)

Слободен печат.
Во Индија, земја со 1,3 милијарди жители, регистрирани се 873 заразени, од кои 19 починати од коронавирусот. Здравствените експерти семтаат дека бројот на заразени веројатно...