18 C
Скопје

Tag : матео ренци

Вести Регион

Поранешен италијански премиер снимен со таен агент додека се обидува да го смени неговиот наследник

Горан Наумовски
На италијанската телевизија РАИ, во рамките на добро познатата емисија „Репорт“, која се занимава со истражувачко новинарство, е прикажано видео запис во кој се гледа...
Вести Свет

Италија: Ренци ја смени одлуката, нема да ја урива Владата

Слободен печат
Неколку највлијателни италијански медиуми пишуваат дека лидерот на партијата „Италија Вива” Матео Ренци, кој во изминатиот еден месец се заканува со распаѓање на Владата, по...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Поранешниот италијански премиер ја шокираше јавноста: Со коронавирус се заразени 12 милиони Италијанци (ВИДЕО)

Слободен печат
Со коронавирусот во Италија се заразени 12 милиони луѓе, изјави поранешниот италијански премиер Матео Ренци, кој се заложи за повторно „отворање на државата“. Ренџи, кој...