17.8 C
Скопје

Tag : матео беретини

Останатo Спорт

Ролан Гарос: Ѓоковиќ закажа нова класика против Надал!

Слободен печат
Ја дознавме и втората полуфинална двојка на грен слем турнирот во Париз во машка конкуренција, во „финале пред финалето“, Новак Ѓоковиќ ќе ги одмери силите...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Рафа полуфиналист, Шварцман само го налути „Бикот од Мајорка“!

Слободен печат
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во полуфиналето на грен слем турнирот во Париз откако денеска беше подобар од Диего Шварцман со 3:1 (6:3, 4:6,...
Останатo Спорт

Федерер се повлече од „Ролан Гарос“, ништо од потенцијалниот меч со Ѓоковиќ

Слободен печат
Швајцарскиот тенисер одлучи да го заврши настапот на грен слем турнирот во Париз после мечот од третото коло. Рожер Федерер во четвртата рунда на „Ролан...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Втора титула за Зверев на Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат
Германскиот тенисер Александар Зверев ја освои Мастерс титулата во Мадрид по вторпат во кариерата, победувајќи го Матео Беретини со 6:7 (8), 6:4 и 6:3 за...
Останатo Спорт

Беретини и Зверев ќе играат за титулата во Мадрид

Слободен печат
Италијанецот Матео Беретини и Александар Зверев ќе играат во утрешното финале на Мастерсот во Мадрид. Беретини кој е осми носител на Мастерсот во Мадрид, во...
Останатo Спорт

Рожер е како Џордан, Новак е како Коби…

Слободен печат
Италијанскиот тенисер Матео Беретини големата тениска тројка ја спореди со едни од најдобрите кошаркари на сите времиња. – Надал е неверојатно силен, тој е тенискиот...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Крај за седмиот носител

Слободен печат
Подобар од Беретини беше германскиот тенисер Даниел Алтмаер кој е 186. тенисер на АТП ранг листата. Алтмаер го совлада Беретини во три сета со 6:2,7:6,6:4...
Останатo Спорт

Тенисерите не можат да издржат, идната недела се враќаат на терените

Слободен печат
Тениската сезона е прекината пред речиси два месеци, а иако пандемијата на коронавирусот сè уште не стивнува, „белиот спорт“ се враќа наредниот викенд. Тенисот нема...
Останатo Спорт

Беретини поуспешен од демотивираниот Тим

Слободен печат
Италијанецот Матео Беретини во третиот меч дојде до првата победа во дебитантскиот настап на завршниот Мастерс турнир во Лондон откако го совлада Доминик Тим во...
Останатo Спорт

Федерер не дозволи ново изненадување, рутинска победа над Беретини

Слободен печат
Роже Федерер ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на завршниот Мастер турнир во Лондон, откако во второто коло рутински го совлада Матео Беретини. Швајцарецот...