Tag : масовен убиец

Вести Свет

Семејствата на жртвите во масовното пукање во Лас Вегас ќе добијат отштета од 735 милиони евра

Слободен печат
Семејствата на 58-те убиени лица во најсмртоносното масовно пукање во поновата американска историја постигнаа договор со фирмата MGM Restorts за исплата на 735 милиони долари,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Американски лекар обвинет дека усмртил 25 пациенти

МИА Агенција
Лекарот Вилијам Хусел, кој работел на интензивна нега во болница во Колумбос, во американската сојузна држава Охајо, обвинет е дека усмртил 25 пациенти, така што...