Tag : Марсело Биелса

Спорт Фудбал

Билса не сака Лидс и Алиоски да имаат улога на статисти во Премиер лигата, ќе ангажира пет засилувања

Слободен печат
Сосптвеникот на Лидс, Андреа Радризани, по пласманот на неговата екипа во Премиер лигата подготвен е да вложи најмалку 100 милиони евра за засилувања, но последниот...
Спорт Фудбал

Меси сака да го „украде“ менаџерот на Алиоски!?

Слободен печат
Марсело Биелса успеа со Лидс да се пласира во Премиер лигата освојувајќи го првото место во Чемпионшип. После 16 години клубот од „Иланд роуд“ е...
Спорт Фудбал

Пеп има само убави зборови за тренерот на Алиоски: Биелса е единствен во светот на фудбалот

Слободен печат
Гвардиола смета дека со враќањето на англискиот гигант чиј член е и македонскиот репрезентативец, Премиер лигата ќе биде уште подобра, пред се поради менаџерот Марсело...
Спорт Фудбал

Лидс ќе го награди Биелса за пласманот во Премиер лигата, платата ќе му биде поголема два милиони евра

Слободен печат
Марсело Биелса добро ќе го наплати пласманот на Лидс во Премиер лигата и тоа со зголемување на неговата плата. Договорот кој му важи до крајот...
Спорт Фудбал

Како изгледаше светскиот фудбал последен пат кога Лидс беше премиерлигаш?

Слободен печат
Лидс на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски и навивачите после 16 години повторно се дел од елитата, а тоа се случи официјално после победата на Хадерфилд...
Спорт Фудбал

Лидс со промоцијата до богатство, шанса за квалитетни трансфери!

Слободен печат
Лидс и македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски го слават пласманот во Премиер лигата на две кола до крајот на сезоната. Со ваквата промоција според британските медиуми...
Спорт Фудбал

Алиоски останува без тренер, Биелса се сели во Серија А?

Слободен печат
Марсело Биелса веќе имаше една непријатна авантура во италијанскиот фудбал, на 6. јули 2016 година беше именуван за тренер на Лацио, но по само 48...
Спорт Фудбал

Нема криза за Биелса, Алиоски и Лидс тренираат секој ден!?

Слободен печат
Како што пренесуваат британските медиуми, менаџерот на англискиот второлигаш Лидс јунајтед, Марсело Биелса уште еднаш ја изненади јавноста и го оправда својот прекар – „Лудак“....
Спорт Фудбал

Чилеанците открија зошто Биелса го нарекуваат „Лудак“!

Слободен печат
Марсело Биелса е еден од најекстравагантните фудбалски тренери, моментно го води Лидс и заедно со македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски ќе се обидат сезоната преку Чемпионшип...
Спорт Фудбал

„Лудакот“ ќе продолжи да го тренира Алиоски!

Зоран Спасоски
Првите луѓе на клубот денеска официјално објавија дека и во наредната сезона на клупата ќе остане Марсело Биелса. Клубот од „Иланд Роуд“ иако во одредени...