Tag : Марковиќ

Вести Македонија

Марковиќ: Направивме гигантски чекор-цената за НАТО и ЕУ не беше мала, но една политичка елита во одреден момент ќе мораше да ја плати

Слободен печат
Има еден сет на теми кои се „евергин“ и сет на теми кои моментално го подигаат расположението или мобилизираат. Првиот сет се трите приоритети –...
Спорт Фудбал

Марковиќ е новиот напаѓач на Работнички

Слободен печат
Марковиќ треба да ја засили конкуренцијата во делот на нападот, воедно може да одговори и како офанзивен играч за врска. Доаѓа од редовите на грчкиот...
Вести Македонија

Заев се сретна со Марковиќ: Традиционалните пријателски односи продолжуваат (ВИДЕО)

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев, како и заменик министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, беа пречекани со церемонија со највисоки државни почести од Претседателот на Владата на...