24 C
Скопје

Tag : Марјан Бојаџиев

Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Професор Бојаџиев: Македонија треба да се развива како мегалополис

Слободен печат
Македонија треба да се развива како мегалополис, односно цела земја како еден град што подразбира јавната администрација од Скопје да се пресели во други градови....
Вести Економија Слајдер

Проф. Бојаџиев: Платите во јавната администрација треба да се намалат за 20 отсто, ако не намалиме непродуктивни трошоци ќе имаме полошо сценарио

Слободен печат
Според шефот на катедрата за бизнис администрација и поранешен ректор на Американ Колеџ, Марјан Бојаџиев, првиот и вториот сет економски мерки од државата во борбата...
Вести Македонија Слајдер

Проф. д-р. Бoјаџиев: Ширењето на коронаворисот наметнува хибриден модел на образование

Слободен печат
Проф. д-р. Марјан Бојаџиев на гостувањето во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за проблематиката која зима се поголеми размери, односно со ширењето на коронавирусот,...