19.8 C
Скопје

Tag : марин

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Аеродром кажа „фала“ за бесплатниот пи-ар на ВМРО-ДПМНЕ

Општина Аеродром им се заблагодари на опозициските партии, особено на ВМРО-ДПМНЕ, кои посветуваат минимум две соопштенија и еден прес неделно на оваа општина и ги...
Спорт Фудбал

Осмолигашот Марин има одбрана публика, хартиениот Клоп го гледа Тотенхем

Слободен печат
Марин загуби од Тотенхем со 0:5 во третото коло од ФА купот, а осмолигашот достојно се претстави во првите десетина минути од натпреварот кога ја...
Спорт Фудбал

Лидс и Алиоски го дознаа ривалот во ФА купот

Слободен печат
Денеска ги дознавме двојките од третото коло во ФА Купот, а Лидс на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски ќе ги одмери силите против Крoули таун. Лидс...
Вести Скопје

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и Марин се што прават е во насока на бавно труење на скопјани и аеродромци

Слободен печат
„Зимата уште не дојдена, Аеродром се гуши. Секоја вечер нивото на загаденост на воздухот е 4 – 5 пати над дозволеното, ова се податоци кои...