Tag : марин докузовски

Кошарка Спорт

Докузовски: Повредите спречија неизвесно финале

Слободен печат
Марин Докузовски во финалната серија со МЗТ Скопје, мака мачеше со повредите на своите кошаркари. Во отсуство на претходно отпишаниот Кире Николовски, во финалната серија...
Кошарка Спорт

Докузовски: Сега мора да ги пофалам играчите

Слободен печат
Тренерот на Работнички, Марин Докузовски овој пат е задоволен од прикажаното на неговите кошаркари. По дебаклот во првиот финален натпревар, Докузовски ги нападна своите кошаркари...
Кошарка Спорт

Докузовски: Овие играчи не го заслужуваат дресот на Работнички

Слободен печат
Актуелниот шампион, Работнички, го доживеа еден од најголемите порази во клупската историја, МЗТ Скопје славеше со дури 36 поени (80:44) во првиот натпревар од финалната...
Кошарка Спорт

Докузовски: Одбраната ни ја донесе победата

Слободен печат
Марин Докузовски одлично го водеше Работнички до јубилејниотт 10. триумф во Купот на Македонија, успевајќи да го надмудри помладиот колега на клупата на Блокотехна, Марјан...
Кошарка Спорт

Докузовски: Ќе биде тешко да се мотивираат играчите

Слободен печат
Тренерот на Работнички, Марин Докузовски е задоволен од од тешко извојуваната победа над МЗТ Скопје но е и загрижен за своите играчи. Работнички за победата...
Кошарка Спорт

ФИБА му ја симна суспензијата на Работнички и веднаш договори две засилувања

Слободен печат
Светската кошаркарска федерација (ФИБА) ја симна суспензијата на Работнички откако македонскиот шампион го плати долгон кон екс-кошаркарот Дарко Чохрадерич. Со одлуката на ФИБА, македонскиот тим...