12.8 C
Скопје

Tag : марија калас

Жена Магазин Магазин слајдер Ретро

Дрога, сексуална злоупотреба, насилство, уцена: Нови откритија за животот на Марија Калас

Слободен печат
Необјавените писма на Марија Калас ги опишуваат нејзините болни врски со нејзиниот сопруг, мајка и Аристотел Оназис – била дрогирана, сексуално злоставувана, уценувана и ограбена....
Жена Магазин

Трауматичниот брак на Џеки Кенеди со Оназис: Ја наместил да ја фотографираат гола! (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од омилените први дами на Америка, Џеки Кенеди, по смртта на нејзиниот маж Џон Ф. Кенеди, утеха нашла во стариот и пребогат грчки бизнисмен...