7 C
Скопје

Tag : малтретирање

Вести Македонија Слајдер

Приведен родител за запуштање и малтретирање на малолетно дете

МИА Агенција
Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош, по претходно добиени сознанија и со наредба од истражен судија, а во присуство на претставници од Првата...
Останатo Спорт

Зверев во големи проблеми, поранешната девојка има снимки на кои се гледа дека е малтретирана

Слободен печат
Поранешната девојка на Александер Зверев, Олга Шарипова не престанува со обвинувањата дека германскиот тенисер за малтретирање и злоставување минатата година. Овој пат Шарипова изјави дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред да стане позната познатата водителка малтретирала 11-годишно дете: Ми велеше дека сум ужасен и дебел!

Васко Спасоски
По скандалозните обвинувања за токсичната атмосфера на работното место и злоупотребата на работниците, на познатата презентерка Елен Деџенерис ѝ се припишува уште едно обвинување –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со години ја следи и ја малтретира: Младата српска пејачка веќе не можеше да крие што и се случува! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Пејачката и поранешна ријалити ѕвезда Теодора Џехверовиќ, беше гостинка во емисијата со Огњен Амиџиќ, каде меѓудругото зборуваше и за девојка која веќе подолго време ја...
Хроника

Негувателка обвинета за тепање и малтретирање на две деца

Негувателка од Скопје е обвинета за запуштање и малтретирање на дете, извести денеска Јавното обвинителство. Обвинетата во првата половина од ноември 2019 година обвинетата била ангажирана...
Вести Регион Слајдер

Протече вознемирувачка снимка од малтретирање во затвор во Црна Гора (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен Печат
На социјалните мрежи протече ново видео од злоставување затвореници во затвор во Црна гора. Тамошните медиуми јавуваат дека во затворот Спуж, затвореници го малтретираат приведениот...
Хроника

Семејно насилство: Крвнички ги претепал невенчаната сопруга и нејзината 3-годишна ќерка

Слободен Печат
Маж ги претепал невенчаната сопруга и нејзината 3-годишна ќерка, соопшто Основно јавно обвинителство. Осомничениот, по вербална расправија со тупаници во лицето почнал да ја удира...
Вести Македонија

МВР ја пронајде жената која тепаше дете во игротека (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонската јавност е згрозена од видео снимка која се појави денес на социјалните мрежи. На видеото се гледа како жена тепа мало дете во игротека....
Вести Македонија Некатегоризирано

Македонец во Италија се изживувал врз синот, со шипка му ги скршил раката и ногата

Слободен печат
Триесет и едногодишен македонски државјанин и неговата сестра (27) се под истрага во Италија за малтретирање на малолетно дете. Како што информираат италијанските медиуми, 13-годишниот...
Вести Жена Магазин Македонија

Жените и пензионерите први на удар на семејно насилство (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Жените и пензионерите се први на удар на семејно насилство. Тие се жртви, не само на физичко, туку и на психичко и економско семејно насилство...