Tag : Македонска полиција

Слајдер Спорт Фудбал

Безбедноста на Македонија – Косово е грижа на МВР, а косовската полиција ќе внимава на гостинските навивачи

Слободен печат
На координативните средби помеѓу МВР и ФФМ е одлучено за безбедноста на гледачите да не грижат приватни агенции за обезбедување туку за целосната безбедност да...
Вести Хроника

МВР за еден ден казни 201 возач

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на...
Вести Македонија

Зајакнато обезбедувањето на границата со Грција

МИА Агенција
Откако се појавија информациите дека стотици мигранти од бегалски камп во Солун се упатуваат кон македонската граница, надлежните служби велат дека ситуацијата е под контрола...