Мењан е новиот голман на Милан, Донарума во Челси или Јуве!?

Досегашниот играч на францускиот шампион Лил, Мајк Мењан е новиот голман на Милан, денеска официјално соопштија од италијанскиот клуб. Само еден ден откако техничкиот директор на „росонерите“, Паоло Малдини изјави дека капитенот на миланската екипа Џанлуиџи Донарума си заминува од „Сан Сиро“, веднаш беше промовирана неговата замена. Информациите велат дека се платени 13 милиони евра …

Мењан е новиот голман на Милан, Донарума во Челси или Јуве!? Read More »