8 C
Скопје

Tag : магла

Вести Македонија

Магла во Охрид, видливоста намалена до 50 метри

Слободен печат
Поради магла намалена видливост до 50 метри утринава има во Охрид, додека на останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по претежно суви коловози....
Вести Македонија

Сообраќајот по суви коловози, внимателно возење поради утринска магла и можни одрони

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна...
Вести Македонија

„Македонија пат“: Магла на патните правци Маврови Анови – Бунец и Тетово – Лисец, видливоста до 20 метри

Слободен печат
Намалена видливост поради магла има на патниот правец Маврови Анови – Бунец и на патот Тетово – Лисец. Од јавното претпријатие „Македонија пат” информираат дека...
Вести Македонија

Коловозите се влажни, возете внимателно: Магла на Стража и на патниот правец Гајре – Попова Шапка

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, но непречено. Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Гајре – на Попова Шапка и...
Вести Македонија

Магла на Стража, Ѓавато и Пресека

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Поради појава на магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри на планинските превои...
Вести Македонија

Магла во Крушево и на планинските превои Ѓавато и Пресека

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Слаб дожд врне на планинските превои Буково и Плетвар, а намалена видливост до 50 метри...
Вести Македонија

АМСМ: Магла на повеќе патни правци, внимателно зад воланот

Слободен печат
Видливоста на патниот правец Куманово – Скопје е намалена на 100 до 150 метри поради појава на магла, од 30 – 40 метри на патните...
Вести Македонија Слајдер

Патиштата влажни, магла на Плетвар и на патот кон Попова Шапка, да се вози внимателно

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено, по влажни коловози. Врнежи од снег има на Попова Шапка и во Маврово. Поради појава на магла...
Вести Македонија

Магла на патниот правец Тетово-Гајре

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, информираат од АМСМ. Намалена видливост поради магла до 50м. има на патниот правец Тетово-Гајре...
Вести Македонија

АМСМ предупредува: Магла на Ѓавато, Буково и Пресека

Слободен печат
На планинските превои Ѓавато, Пресека и Буково утринава има магла поради што видливоста е намалена од 50 до 100 метри. На останатите патни правци низ...