-2 C
Скопје

Tag : магацин

Кошарка Спорт

Поранешен кошаркар кој играше на пет Европски првенства, сега преживува разнесувајќи гајби

Слободен печат
Кариерата на професионалните спортсти е кратки и многумина не се снаоѓаат на надобар начин по завршување на истата. Еден од тие врвни спортисти кои не...
Слајдер Хроника

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат
Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема...
Останатo Спорт

Еден од најпознатите стадиони во светот претворен во магацин

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот силно ја погоди Шпанија каде досега се заразени 56.188 лица. Помош доаѓа од секаде, а не се имуни ниту спортистите и спортските...
Вести Свет

Пожарот во магацин со муниција во Северен Кипар ставен под контрола

Слободен печат
Пожарот предизвикан од експлозија во магацин за муниција во Северен Кипар е под контрола, соопшти денеска турското Министерство за одбрана. Во соопштението се наведува дека...
Вести Свет

Силна експлозија во магацин за муниција во Кипар, неколкумина повредени (ВИДЕО)

Слободен печат
Неколку експлозии одекнале во магацин за муниција на север во Кипар во раните утрински часови, откако во воена зона избил пожар, а неколку лица се...
Вести Свет

Ирак: Пожар и експлозија во магацин за оружје, 14 повредени, поголемиот дел се деца

Слободен печат
Во јужниот дел од едно преградие во Багдад, во магацин за оружје избил пожар, по кој следувала експлозија, при што 14 лица биле повредени, а...