Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао – 2 лажички прашок за печиво – 1 лажичка сода бикарбона – 1/2 лажичка сол – 250 мл млеко – 1 големо јајце – 50 грама стопен путер – 150 …

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ) Read More »