Tag : Љупчо Јаневски

Вести Економија Слајдер

ВИДЕО | Јаневски: Да продолжи рокот за искористување на ваучерите за туризам

Слободен печат
Здружението на угостителството и туризмот при Стопанската комора на Македонија, Туристичко-угостителската комора на Македонија во рамки на Сoјузот на стопански комори (ССК) и Националната асоцијација...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Угостителско – туристичкиот сектор бара оставка од директорот Јаневски

Слободен печат
 Здружението на угостителството и туризмот при Стопанската комора на Македонија, Туристичко-угостителската комора на Македонија во рамки на Сoјузот на стопански комори (ССК) и Националната асоцијација...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ИНТЕРВЈУ Љупчо Јаневски: Можно е хотелите и рестораните да се отворат во втората половина на мај

Со кампања „Дома си е дома“ Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) ќе се фокусира на домашните туристи, затоа што се очекува дека...
Вести Економија Слајдер

Кинескиот потрес од коронавирусот е цунами за европскиот туризам

Слободен печат
Во областите погодени од коронавирусот владее општа паника, поради која се празнат рафтовите на супермаркетите и аптеките. Сето тоа придонесува за развивање на елементарно чувство,...
MacedonianAlbanian