20 C
Скопје

Tag : лук шо

Спорт Фудбал

„Црвените ѓаволи“ ја прекинаа неверојатната победничка серија на Манчестер сити

Слободен печат
Фудбалерите на Манчестер јунајтед славеа со 2:0 во градското дерби против Манчестер сити и на тој начин ја прекинаат серијата од 21 победа по ред...
Спорт Фудбал

Решфорд може да ја освои „Златната топка“

Слободен печат
Еден од одбранбените играчи на Манчестер јунајтед, Лук Шо верува дека Маркус Решфорд еден ден ќе ја освои „Златната топка“. – Маркус секојдневно напредува, созреа...
Спорт Фудбал

Јунајтед е последниот четвртфиналист во ФА купот (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва на „Прајд Парк“ се одигра и последниот осминафинален натпревар во ФА купот, Манчестер јунајтед како гостин ја оправда фаворитската улога против Дерби (0:3). Екипата...
Спорт Фудбал

Голем удар за Јунајтед, тешка повреда!

Слободен печат
Англискиот репрезентативец Шо практично се повреди сам од себе, немаше контакти кога се фати за десната нога и беше јасно дека ќе мора да го...