Tag : љубовна

Магазин Магазин слајдер Семејство

За успешна љубовна приказна ова е идеалната разлика во годините

Слободен печат
Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу партнерите. Во врските...
Забава Магазин Магазин слајдер

Ова е најстарата љубовна песна на светот, ја напишала една свештеница за сумерскиот крал Шу Син

Слободен печат
Љубовните зборови кои се пренесувале со генерации се напишани во 8-от век пред нашата ера на сумерска глинена плоча, доволно мала за да ја ставите...
Еспресо Секс

Дознајте дали несвесно ја уништувате вашата љубовна врска

Слободен печат
Понекогаш ни се случува несвесно да правиме некои работи што ја уништуваат нашата љубовна врска. Станува збор за навидум безначајни ситници што полека се натрупуваат...
Еспресо Шоу биз

ТАА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА ЗА НЕА БИЛА СЕ: Дали знаете како Аркан и Цеца меѓусебно се шегувале?

Слободен печат
Цеца тврди дека Аркан во семејната атмосфера бил сосема поинаков од тоа што на прв поглед изгледал. Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан се...
Еспресо Хороскоп

На нив им е потребна љубовна врска: Хороскопски знаци кои не сакаат да бидат сами

Слободен печат
За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна...
Еспресо Секс

Што е тоа што никако не смеете да го криете од вашиот партнер?

Слободен печат
Секоја љубовна врска е исполнета со успеси и падови. На почетокот од врската веројатно ќе ви биде тешко да се покажете во вистинското светло, бидејќи...
Еспресо Шоу биз

Откако и двајцата им раскинаа на партнерите, Лејди Гага и Бредли Купер сега очекуваат бебе?! (ФОТО)

Слободен печат
Странските медиуми со месеци наназад зборуваат за тоа дека 33 годишната пејачка Лејди Гага и 44 годишниот Бредли Купер се во врска, а во прилог...
Еспресо Шоу биз

Шокантно признание: Колин Фарел признал дека бил во љубовна романса со починатата Елизабет Тејлор (ФОТО)

Слободен печат
Тие двајца биле неверојатен спој, а верувале или не, се запознале во болница. Колин Фарел е заводник кој крши срца ширум светот, нема девојка која...
Еспресо Секс

Проблеми во креветот кои се јавуваат буквално во секоја љубовна врска

Слободен печат
Сите парови се соочуваат со одредени проблеми во спалната кои не сакаат да ги признаат. Честопати одлучуваат да се однесуваат како овие проблеми да не...
Еспресо Секс

Среќните парови ги имаат овие сексуални навики

Слободен печат
Се што се случува во животот може да досади, па дури и она што носи најголемо задоволство како што е сексот. Добриот сексуален живот е...