• ловен

Шведскиот премиер Ловен најави дека ќе поднесе оставка

Шведскиот премиер Стефан Ловен денеска изјави дека планира во ноември да поднесе оставка на функцијата, пренесе ДПА, повикувајќи се на  шведските медиуми. Својата намера да се повлече од функцијата лидер на Шведската социјалдемократска партија, како и од премиерската функција, Ловек ќе ја соопшти за време на годишната конференција на неговата партија што ќе се оддржи …

Шведскиот премиер Ловен најави дека ќе поднесе оставка Read More »