• лотар матеус

Матеус ги предупредува „азурите“: Не ги отпишувајте Македонците, тие ја победија и Германија

Легендата на германскиот и светскиот фудбал, Лотар Матеус, ја „испрати“ Македонија на Италија во полуфиналето од баражот за пласман на Мундијалот во Катар. Според Матеус, токму групата Ц од баражот каде се Македонија и Италија е најнеизвесната во трката за мундијалската виза. Причината за тоа е што освен Македонија и Италија, втората полуфинална двојка ја …

Матеус ги предупредува „азурите“: Не ги отпишувајте Македонците, тие ја победија и Германија Read More »