Tag : лос анџелес галакси

Спорт Фудбал

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат
Српскиот фудбалер остана без клуб поради коментарите на неговата сопруга на социјалните мрежи. Коментарите на Теа Катаи за случувањата во САД и навредите на сметка...
Спорт Фудбал

Ибра: Ова не ми треба, имам остров и 300 милиони во банка!

Слободен печат
Жоао Педро сподели една интересна приказна за својот поранешен соиграч од ЛА Галакси (САД), Златан Ибрахимовиќ. Неговиот квалитет не беше доволен составот од Лос Анџелес...
Спорт Фудбал

Златан Ибрахимовиќ ќе биде играч на Милан!?

Слободен печат
Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ ќе стане играч на Милан, пренесе италијанската новинска агенција „АНСА“. Двете страни се во напредна фаза на преговори. Во блиска иднина,...
Спорт Фудбал

Ибра и официјално се раздели со ЛА Галакси (ФОТО)

Слободен печат
Шведскиот фудбалски ас го потврди своето заминување од американскиот МЛС клуб на својот „Твитер“ профил. – Дојдов, видов, освоив. Ти благодарам ЛА Галакси што ме...
Спорт Фудбал

ЗЛАТАН КАКО „РОКИ“: Ибра во легендарната сцена на Сталоне и Крид! (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот фудбалер Златан Ибрахимовиќ после истекот на договорот во екипата на Лос Анџелес Галакси е слободен играч. И додека светските медиуми шпекулираат каде би можел...
Спорт Фудбал

СЕНЗАЦИОНАЛНА ВЕСТ ОД САД: Златан Ибрахимовиќ потпиша за италијански великан!

Слободен печат
Шведската фудбалска легенда се враќа во италијанската Серија А, а оваа информација ја потврди првиот човек на американската МЛС лига, Дон Гарбер. -Златан е интересен...
Спорт Фудбал

Златан со овој трансфер ќе ги изненади сите! (ФОТО)

Слободен печат
38-годишниот Златан Ибрахимовиќ би можел да направи еден неочекуван трансфер, поточно во редовите на австралискиот клуб Перт Глори. Извршниот директор на овој клуб ги потврди...
Спорт Фудбал

ИБРА: Здраво Шпанија, погодете што, се враќам! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ по пат на социјалните мрежи кратко најави дека се враќа во Шпанија, не прецизираше дали станува збор за трансфер. – Здраво Шпанија. Погодите...
Спорт Фудбал

Срамен потег на Ибра по елиминацијата на ЛА Галакси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Доцна синоќа екипата на Лос Анџелес Галакси беше елиминирана во четвртфиналето од плејофот во американската МЛС лига. Во натпревар исполнет со дури осум голови ЛА...
Спорт Фудбал

Де Лаурентис најавува „бомба“: Ибрахимовиќ е моја желба!

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ најмногу сака да се врати во Италија, а неговиот менаџер Мино Рајола веќе повлекува потези. Во претходните денови се шпекулираше дека би можел...