6.8 C
Скопје

Tag : лино червар

Ракомет Спорт

Червар: Македонците ми дадоа и државјанство, но сега ме оштетија во финалето!

Слободен печат
Хрватскиот селектор никако да се помири со сребрениот медал кој го освои неговата репрезентација на Европското првенство 2020. Лино Червар знаеше дека дуелот против Шпанците...
Ракомет Спорт

Червар повеќе нема да ја води Хрватска

Слободен печат
Лино Червар по поразот од Шпанија, изјави дека повеќе нема да ја предводи Хрватска на големите натпреварувања. – Благодарен сум за сите медали кои ги...
Ракомет Спорт

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат
Селекцијата на Хрватска е првиот финалист на Европското ракометно првенство откако во полуфиналето по две продолженија ја совлада Норвешка со 29:28. Очекувано, селекторот на „коцкестите“,...
Ракомет Спорт

Червар ги посети ракометарите и им посака успех против Австрија (ФОТО)

Слободен печат
Репрезентацијата на Хрватска која во групната фаза оствари максимални три победи и натпреварите од втората фаза ќе ги игра во Виена. Хрватската експедиција пред утринава...
Ракомет Спорт

Червар: Играме селски ракомет, тие, црнците играат попаметно од нас! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како подготовка пред настапот на Европското првенство, Хрватите триумфираа над Катар со 33:28, иако после првото полувреме светскиот вицешампион имаше позитива од 17:15. Претходно Червар...
Ракомет Спорт

Червар: Вардар е шампион на Европа, а Македонија од тоа нема никаква корист!

Слободен печат
Поранешниот селектор на нашата најдобра репрезентација во интевјуто за „sportske.jutarnji.hr“, говореше за своите очекувања со хрватската репрезентација пред настапот на Европското првенство 2020. „Коцкастите“ ќе...