Червар: Ракометот не е мртов - Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Селекцијата на Хрватска е првиот финалист на Европското ракометно првенство откако во полуфиналето по две продолженија ја совлада Норвешка со 29:28. Очекувано, селекторот на „коцкестите“, Лино Червар беше еуфоричен по победата.

– Немам зборови како да им се заблагодарам на играчите. Ова беше еден херојски натпревар, ретко виден. Можеби беше потензично и неизвесно отколку кога бевме светски шампиони во Португалија. Не знам што би кажал, десет години не бевме во финале. Бевме во 2010 година и повторно мене ми припадна таа чест, ракометот не е мртов – изјави Червар.

Прочитајте и...  Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

10 + девет =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат