Tag : линдзи вон

Магазин Магазин слајдер Сцена

И славните се фатија за работа – Линдзи Вон сама го пере автомобилот и тоа во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Американската скијачка Линдзи Вон своите два милиони следбеници на Инстаграм ги почасти со фотка на која покажа како за време на карантинот го пере својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

До половина палто, а одоздола ништо! Сите ја коментираат снимката на Линдзи Вон! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатата американска скијачка ја користи секоја прилика да ја скокотка имагинацијата на луѓето, а некои пак на тоа ќе кажат дека таа баш и не...
Останатo Спорт

Ги заменија улогите: Најсексапилната скијачка го запроси момчето

Слободен печат
Се очекува венчанката помеѓу најсексапилната скијачка и Субан да се одржи во август идната година. „Среќен Божиќ и среќни празници. На нашата втора годишнина, го...
Останатo Спорт

Нов спортски брак на повидок, најдобрата скијачка ќе се мажи за хокеар

Слободен печат
По повеќе од една и пол година забавувавање, хокеарот на НХЛ тимот Њу Џерси девилс, П.К. Субан ја запроси Линдзи Вон. Првиот црномурест хокеар кој...