Tag : лилјак

Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Знаеме дека короната потекнува од лилјаците, но антителата од едно друго животно би можеле да бидат нашето тајно оружје против ковид-19

Слободен печат
Според студијата која минатата недела беше објавена во списанието „Сел“ (Cell), антителата во крвта на ламата би можеле да пружат заштита од коронавирусот, пренесува Гардијан....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Откриена најголемата тајна за корона вирусот

Слободен печат
Кинеските научници следејќи ги случаите со корона вирусот во Вухан, потеклото на вирусот и неговото пренесување и симптоми дошле до заклучок дека новиот корона вирус...
Вести Свет

ГО РАСПАРЧИЛА ЛИЛЈАКОТ, ПА ГО ИЗЕЛА: Дали овој кинески специјалитет е виновникот за коронавирусот? (ВИДЕО)

Слободен печат
Ванг Менгјун, Кинезинка која има мега популарна онлајн емисија за патување, јавно се извинила на целиот свет откако повторно излезе нејзиното старо видео од 2016...