4 C
Скопје

Tag : легендарната

Жена Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Почина легендарната Бранка Станковска

Слободен печат
Легендарната радио и тв спикерка и водителка, доајенот на македонското спикерство, Бранка Станковска, почина денес на 90-годишна возраст. Таа важеше за една од најпознатите и...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Легендарната актерка наполни 99 години: Мажите за мене секогаш беа хоби, иако тие не го знаеа тоа!

Слободен печат
Златната девојка на Холивуд и на сите омилената актерска легенда Бети Вајт наполни 99 години. Зад неа цврсто стои блескавата кариера исполнета со повеќе од...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Легендарната Твиги остро ги осуди сестрите Кардашијан – Тие се лош пример, поради нив сè повеќе девојки изгледаат пластично

Слободен печат
Легендарната поранешна манекенка Твиги ги осуди сестрите Кардашијан бидејќи во нив ја гледа вината за наметнувањето на искривените стандарди на убавина. „Пластичните операции станаа сосема...
Магазин Филм и ТВ

ПОЧИНА АКТЕРОТ ОД ЛЕГЕНДАРНАТА СЕРИЈА „АЛФ“: 24 години се бореше со оваа страшна болест!

Слободен печат
Пред 2 години неговата сопруга исто така почина од оваа тешка болест. Американскиот актер Макс Врајт почина на 76-годишна возраст во својот дом во Калифорнија....
Еспресо Шоу биз

Почина легендарната актерка Дорис Деј

Слободен печат
Дорис Деј, познатата холивудска ѕвезда, почина на 97-годишна возраст. Актерката починала во својот дом во Кармел Волеи во Калифорнија од компликација настаната поради воспаление на...