2 C
Скопје

Tag : лаура кларк

Останатo Слајдер Спорт

Ѓоковиќ не би бил дисквалификуван доколку УС Опен немаше договор со модниот гигант?

Слободен печат
Револуцијата во тенисот дефинитивно започна оваа година, откако на повеќето терени на УС Опен е тестирана технологијата „соколово око во живо“, со што се исклучуваат...
Останатo Спорт

Бекер: Ѓоковиќ не сакаше никого да повреди, но судиската одлука е исправна!

Слободен печат
Борис Бекер во целост ги оправдува постапките на Американците, во својата колумна за „Дејли мејл“ ја искористи можноста да го критикува најдобриот светски тенисер. И...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ги моли навивачите да не ја навредуваат судијката

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот е дисквалификуван од УС Опен бидејќи со топчето удри линиска судијка во пределот на вратот. Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен! (ВИДЕО)...
Останатo Спорт

Која е „Жената мачка“, судијката поради која Ѓоковиќ е дисквалификуван од УС Опен

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е исфрлен од УС Опен откако во момент на нервоза поради загубата на гемот го удри топчето кое заврши во грлото на линиската...